ראשי הבית של כולם מאמרים בוגרים אירועים אודותינו English
 בוגרים עמי טמיר
  ברכה ותפילה
    שותפות
    צור קשר
  

עמי טמיר

לומד בישיבה משנת 1999.
"אם לא היה נתיב כזה בעולם היה צריךלהמציא אותו, בשבילי זהו בית רוחני כשתתגלה האמת ירבו כמותו בישראל"

במבט ראשון, אין דבר בעברו של עמי טמיר, 53, וברקע המשפחתי שלו שמרמז על אפשרות לקשר כלשהו אל עולם היהדות. הוא נולד בביתם של שני אנשים מוכרים: האב, שלמה טמיר, ממנהיגי רשימת פועלי ישראל (רפ"י) והאם מירלה מילשטיין שלחמה ביחידת "שועלי שמשון" ביחד עם איש השמאל אורי אבנרי.

מנעוריו בגבעתיים זוכר טמיר בעיקר את "הבריחה" לקיבוץ בגיל 14 ואת "ההשכלה הים תיכונית" אותה רכש ב"חוף מציצים" (של אורי זוהר). עם גיוסו לצה"ל, בתום מלחמת יום הכיפורים, זיהו אצלו המפקדים את כל התכונות הנחוצות לחייל המשרת ביחידת עלית. כשהשתחרר נשא דרגות של רס"ן ובגופו פציעה קרבית, אותה ספג בפעולה מעבר לגבול.

באזרחות מצא טמיר את מקומו בעולם הפרסום. והביא לעולם, ביחד עם הצוות שלו, כמה מהסיסמאות היותר ידועות ("בוא לגדול איתנו. בנק הפועלים". "ויזה יותר טוב מכסף". ו"יש מכבי, יש חברים"). תוך כדי כך השלים את השכלתו ורכש תואר ראשון במנהל עסקים.

המפנה בחייו התרחש לאחר המפגש עם רבה של רמת השרון, הרב יעקב אדלשטיין, שנתן תשובות לשאלות רבות שקוננו בנפשו. הוא אף המליץ לטמיר להעמיק את הידע שלו ביהדות ב"נתיבות עולם".

"כאן מצאתי את אשר חשקה נפשי", אומר טמיר, "חברים, רבנים, שיעורים ובעיקר בית רוחני המספק את כל צרכיי". בעשור האחרון מפיק טמיר ומגיש 3 תוכניות בערוץ הידברות והוא ממקימי ערוץ טלוויזיה חדש ללימודי קבלה.


נתיבות עולם רח' השלושה 36-38 בני ברק טלפון: 03-5794210/1
ראשי  |  הבית של כולם  |  מאמרים  |  בוגרים  |  אירועים בנתיבות עולם  |  אודותינו
ויביט - בניית אתרים