ראשי הבית של כולם מאמרים בוגרים אירועים אודותינו English
 בוגרים פרופסור דורון אורבך
  ברכה ותפילה
    שותפות
    צור קשר
  

פרופסור דורון אורבך

ראש המחלקה לכיימיה - אונברסיטת בר אילן

אם איי פעם, בעתיד, תקבלו חשבון שבו יהיה כתוב כי חברת החשמל היא זו שצריכה לשלם לכם, בעבור החשמל שסיפקתם לה, היישר מקולטי השמש שמותקנים על גג ביתכם, כדאי שתדעו כבר עתה כי פיתוח זה הוא פרי עבודתם המשותפת של 35 מדענים בכירים, מקבוצת המחקר לאלקטרו-כימיה של אוניברסיטת בר אילן, שנהנים מתקציבי מחקר בסדר גודל של מיליוני דולרים ובראשם עומד הפרופסור דורון אורבך, 55, שהוא אחד מבוגריה הוותיקים של "נתיבות עולם".

כיצד הפך דוקטורנט צעיר לכימיה, רב-סרן במילואים ששירת כקצין סיור בגדוד שריון ומדריך טיולים להיות תלמיד שקדן בישיבה?

"הכול התחיל אצלי בכימיה", מסביר הפרופסור אורבך, "ככל שהתעמקתי בלימודיי במקצוע זה, כך הלכה והתחזקה אצלי ההבנה שהכימיה של החיים היא מעשה גאוני שלא יכול היה להיווצר במקרה. הוסף לזה את לימודי ידיעת הארץ וההיסטוריה של עם ישראל ואין לך ברירה אלא להגיע למסקנה שנולדנו לעם בעל עבר וייעוד מיוחד. כל זה עורר אצלי, כמובן, שאלות עמוקות".

בגיל 28, הגיע דורון אורבך עם כל השאלות הללו אל בית "נתיבות עולם" ועל כך הוא מספר: "בבית הזה מצאתי מורים טובי לב ומאירי פנים, שאוהבים את עם ישראל ושאכפת להם מזולתם. מורים שהם תלמידי חכמים מובהקים, שיודעים להעביר לתלמידיהם לימודי תורה ברמה הגבוהה ביותר. באותה הזדמנות נחשפתי לחבורה אידיאליסטית של אנשים, שנאספו מכל קצות הארץ, כשמטרתם המשותפת היא להשתפר בכל מה שהם עושים ובקיצור - אנשים כלבבי שהיה לי עניין גדול להיות בחברתם".

כששואלים את פרופסור אורבך, לשם מה היו נחוצות לו לא פחות מ-15 שנים רצופות של לימודים יומיומיים ב"נתיבות עולם" הוא משיב: "לימודי היהדות הם אינסופיים. מתחילים בגמרא שזו המתמטיקה של התורה וממנה מפליגים ומתחברים לעולמם של חז"ל, אל התנ"ך, אל המוסר ולבסוף גם אל תורת הסוד.

"כיום, כשאני מגיע לביקור ב'נתיבות עולם' אני שמח לגלות דורות חדשים של תלמידים ואת מסירות הנפש של המוסד הזה, ששם לו למטרה להעביר תורה לכלל עם ישראל".


נתיבות עולם רח' השלושה 36-38 בני ברק טלפון: 03-5794210/1
ראשי  |  הבית של כולם  |  מאמרים  |  בוגרים  |  אירועים בנתיבות עולם  |  אודותינו
ויביט - בניית אתרים