ראשי הבית של כולם מאמרים בוגרים אירועים אודותינו English
 בוגרים האחים בן-ציון
  ברכה ותפילה
    שותפות
    צור קשר
  

האחים בן-ציון

מתמחים בגלישה תחרותית.

כל חייהם, מאז היו ילדים בני תשע, רדפו האחים הגולשים, אליהו ומשה בן ציון, בני השלושים, אחרי "הגל המושלם" ועד לאוקיאנוס הגדול טסו כדי לפגוש בו. אבל הגל שנשא אותם אל בית "נתיבות עולם" חיכה להם דווקא במקום בו התגוררו רוב חייהם, בחוף ימה של בת ים.

ספורט הגלישה, אינו עוד סוג של תחביב אלא דרך חיים, הם מסבירים, קיץ וחורף אתה קם בשעה חמש לפנות בוקר, רץ אל הים ורק עם השקיעה אתה שב הביתה. כך נהגנו באדיקות במשך כל שנות נעורינו.

בגיל 17 אירע לאחד מבני חבורת הגולשים עניין שגרם לו לבקש מכולם לבוא עמו, כאיש אחד לבית הכנסת. שם הם פגשו יהודי בשם אורי בוסקילה (לימים סגן ראש העיר בת ים), שפתח עמם בשיחה והגיש להם קצה חוט אל עולם היהדות. בפגישות נוספות שקיים עמם האיש הלכה והתחזקה אמונתם בבורא עולם.

כך אירע שכשיצאו האחים, לראשונה בחייהם, למסע אל האוקיאנוס, במטרה לפגוש גלי ענק מהסוג שאינו מוכר בארץ, הם גם נטלו עמם לדרך זוג תפילין והחלו להשתמש בו. באותם ימים הרגשנו שהגענו לתכלית שלנו. שהרי כל החיים חיפשנו את הדרך אל האוקיינוס, הם מספרים.

בתקופת הצבא שירת אליהו בגלי צה"ל, כאחראי על התקליטייה, ומדי פעם פקד בית כנסת ביפו, המשמש כשלוחה של "נתיבות עולם" ואך טבעי שהגל הרוחני הבא כבר נשא את שני האחים הגולשים אל בית הישיבה. "מעולם לא העלינו בדעתנו שניתן להמשיך לגלוש בים וגם ללמוד גמרא", הם נזכרים. "אבל ב'נתיבות עולם', לצידם של ספורטאים, טייסים ואפילו אנשי בידור מובהקים, למדנו שהכול אפשרי".

כעבור שנה-שנתיים נוספות, בחופי ימה של תל אביב, החלו רוחצים רבים לשפשף את עיניהם בתדהמה, כשהבחינו בין הגלים בשני גולשים, שפאות ארוכות מסתלסלות להם מצידי ראשם והם מצטיינים בביצועים מרהיבים. אבל משה בן ציון, סבור שאין גולש גלים שלא פתוח לעוצמה של הטבע ולא מזהה שיש כוח האדיר המסתתר מאחוריו.

"כל חייו רודף הגולש אחר הגל המושלם", הוא מסביר, "וגם בישיבה אתה מנהל סוג של רדיפה אחרי משהו מושלם". בהמשך דרכם, ב"נתיבות עולם", פגשו האחים בן ציון בנות זוג והקימו משפחות. אך גם כיום, כשהם כבר הורים לילדים הם עדיין ממשיכים, בשעות הפנאי שלהם, לגלוש על הגלים.


נתיבות עולם רח' השלושה 36-38 בני ברק טלפון: 03-5794210/1
ראשי  |  הבית של כולם  |  מאמרים  |  בוגרים  |  אירועים בנתיבות עולם  |  אודותינו
ויביט - בניית אתרים