ראשי הבית של כולם מאמרים בוגרים אירועים אודותינו English
 בוגרים רמי פלר
  ברכה ותפילה
    שותפות
    צור קשר
  

רמי פלר

איש עסקים

מעטים זוכים לכך שכבר בתחילת שנות העשרים לחייהם, הם פוגשים בעושר. כזאת בדיוק קרה לבוגר נתיבות עולם, רמי פלר, שכבר ב-1975, עם סיום שירותו הצבאי בחיל הים, החזיק בידו עסק מוצלח לממכר מערכות סטריאו ביתיות. עסק שהתפתח וגדל, במהירות עצומה, והנחיל לבעליו עושר רב.

ואולם דווקא בשלב זה, בו נוטה כל אדם צעיר לומר לעצמו: "בכוחי ובעוצם ידי עשיתי את החיל הזה", התעוררו אצל פלר מחשבות והרהורים. "אכן, בגיל 23 כבר היה לי כל מה שבחור צעיר חולם עליו", נזכר פלר, "אבל בתוכי פנימה הבנתי, ש'עשיית כסף' אינה הסיבה האמיתית בגללה באנו לעולם. עם התובנה הזו יצאתי לחפש לי את דרכי בחיים".

במסע החיפוש הארוך עמדו בפניו תחנות רבות. "תוך כדי כך שאני ממשיך לפעול כאיש עסקים צעיר, וגם מטפל בהצלחה במשבר חמור מאוד שפקד את החברה שהקמתי, למדתי באוניברסיטת תל אביב פסיכולוגיה ופילוסופיה. אך גם שם לא מצאתי תשובות לשאלות שהעסיקו את מוחי. אחר כך התחלתי לבדוק את האידיאולוגיות שהציגו כל מיני כתות שפועלות בארץ, מבלי שלמזלי, לא הצטרפתי, אף לא לאחת מהן".

בגיל 28, פגש פלר באילן אשכנזי, אדם בעל ידע נרחב ביהדות, שהעביר ברחוב פינסקר בתל אביב שיעורים מתוך הספר "מסילת ישרים". בפעם הראשונה בחייו חש רמי פלר כי הינה הוא צועד, בכל הקשור לשאלות שהציקו לו, על קרקע יציבה ובטוחה מבית מדרשו של הרמח"ל (רבי משה חיים לוצטו, מחבר ספר המוסר החשוב). שמונה חודשים תמימים למד פלר בהתמדה את ה"מסילת ישרים", ועם תום התקופה היה ערוך ומוכן לקראת השלב הבא של חייו.

"בהיותי 'אוטודידקט' בנשמתי, גם בדרכי אל היהדות בחרתי לי בתחילה, ללמוד מכל הבא ליד", מספר רמי. "לפעמים הייתי נוסע ללמוד עם כמה בחורים בחברותא בבני ברק, או עולה לעשות שבתות, אצל רב כזה או אחר בירושלים. ואולם סביב גיל 30, בעת שהשתתפתי בסמינר של ארגון 'ערכים', ניגש אילי יהודי יקר, הרב זלושינסקי, והציע לי לבוא וללמוד באופן יותר מסודר במקום שנקרא נתיבות עולם".

"בנתיבות עולם, פגשתי בפעם הראשונה, מקום לימוד מאורגן להפליא, עם תוכניות לימוד ועם סדר נכון בשיעורים. כאן פגשתי גם אנשים משכמם ומעלה דוגמת הרב ברנר זצ"ל, ודוגמת הרב ברוק והרב דיאמנט, יבדלו לחיים ארוכים וכן הרב משה רייכנברג וכל הצוות. אנשי רוח אמיתיים, אנשים עם מידות מיוחדות ועוצמות שקשה מאוד להסביר אותן, בכל הקשור לנתינה ולחסד".

"נתיבות עולם הייתה חממה אידיאלית, בייחוד עבור אנשים 'על רמה' - בוגרי תיכון ואקדמאים צמאי דעת. זה היה הדבר הכי טוב שקרה לי בחיים. היום, אחרי שהכרתי מוסדות רבים ושונים, אני יכול לטעון בפה מלא כי נתיבות עולם הוא המוסד החשוב ביותר, הקיים בעולם, עבור מי שרוצה ללמוד יהדות".

אף כי מעולם לא למד ב"נתיבות עולם" לימודי יום מלאים, אלא לימודי בוקר או ערב או חברותא בצהריים בלבד (כמו מרבית התלמידים כאן), הותירו הלימודים במוסד את הרושם הנכון בלבו ובהתנהגותו לעתיד לבוא.

"אינני מחזיק מעצמי ידען ולמדן גדול בתורה", הוא מעיר בצניעות.

כיום עומד רמי פלר בראש חברה בינלאומית גדולה וחובקת עולם, העוסקת במסחר בינלאומי בטלפונים סלולאריים ובמוצרי אלקטרוניקה אחרים ולה גם חברות בנות. ויש לא מעטים הסוברים כי חברה זו, היא הגדולה מסוגה בעולם. ואולם ממרום מעמדו בעולם העסקים, הוא איננו מהסס לקבוע בנחרצות: "זכות גדולה יותר היא להיות תלמיד שלומד כל היום תורה. ולדעתי זה הרבה יותר קשה מלנהל עסקים חובקי עולם".

"אני רואה כיום את בני בכורי, בן 14, שמתחנך בישיבה ויש לו ממש 'תאווה ללמוד'. תראו לי בבקשה עוד חברת אנשים שמסוגלת לגדל יצורים שיש להם סוג כזה של 'תאווה'. וזה, יותר מהכול, מוכיח לדעתי שבתורת אמת אנו עוסקים".

מה לקחת איתך מ"נתיבות עולם" להמשך דרכך בחיים?
"הרבה נתינה. הרבה יושר ואמת. וגם תשובה פשוטה וברורה לשאלה – כיצד ואיך לחיות נכון. עד היום אני שמח לבקר שם וליטול חלק בשיעורים עם התלמידים החדשים".

לאחר חזרתו אל חיק היהדות התחתן רמי פלר עם אשתו דבי, ויחד הם חובקים באהבה חמישה ילדים. ביתם של בני הזוג הפך, במהלך השנים, לבית ועד לחכמים ועל גג ביתם הם מקיימים ומחזיקים כולל לתלמוד תורה שהוא אחד המפוארים שנבנו בבני ברק. באמצעות החברה הבת ל"מפעלי חסד", המנוהלת באופן עצמאי, על ידי רבנים ושליחי ציבור, ממשיכים בני הזוג לתרום מכספם למוסדות, לארגונים וגם ליחידים ולנזקקים".
נתיבות עולם רח' השלושה 36-38 בני ברק טלפון: 03-5794210/1
ראשי  |  הבית של כולם  |  מאמרים  |  בוגרים  |  אירועים בנתיבות עולם  |  אודותינו
ויביט - בניית אתרים